Підбір кольорів. Три кращих інструменти.

Як правильно підібрати кольори? Це одне з найбільш часто задаваних питань на моїх воркшопах і тренінгах.

Є люди, у яких відсутнє внутрішнє чуття їх гармонійного поєднання. Буває банальніше: немає часу досліджувати, які з них є найбільш трендовими зараз. Розуміючи, наскільки важлива палітра для естетичного (емоційного) сприйняття  нашої роботи, хочеться зробити свій вибір максимально професійно.

Для цих випадків є готові рішення та інструменти. Я поділюсь, тими, які сама вважаю знахідками для не-дизайнерів, які працюють над упаковкою своїх презентацій.

Color Palette FX

Color fx

Витягаємо кольори з картинки чи фото

Ця програмка згодиться, якщо у Вас в колекції ілюстрацій чи фото є картинка, яка ну «ах!» як дало поєднує кольори, які хотілось б повторити у своїй презентації.

Дуже простий інтерфейс, який дає змогу завантажити фото і видобути з нього облюбовану палітру. Як бачите, палітра одразу розширена. Важлива функція – це розкладка кольорів за двома системами кодування кольору (RGB та RGB HEX), які використовуються у різних ситуаціях. Скажімо, у Power Point кольори задаються по першій схемі. А друга частіше використовується в інтернеті.

Приємний бонус – підбір пари до обраного кольору з палітри, а також пропозиція по формуванню основної палітри з трьох кольорів.

Корисним для точності відображення обраного кольору  є параметр HSL – тон, насиченість та світлота.

Colour Lovers

Палітри кольорів від дизайнерів

Палітри кольорів від дизайнерів

Один з моїх найулюбленіших ресурсів. Радше він н просто інструмент підбору кольорів, а ціла тусня дизайнерів, які діляться своїми напрацюваннями і натхненням. Там можна знайти як палітри кольорів, так і фони (паттерни). Бажаючі можуть повправлятись у створенні орнаментальних елементів, база яких є відкрита для відвідувачів.

Пошук по сайту дуже зручний.  Адже можна підбір кольорів робити за різними категоріями (як от весілля, рукоділля, друк, сайт). Є група «палітри» і  окремо «кольори». Можна відібрати палітри найулюбленіші чи ті, що отримали найбільшу підтримку.

Кодування кольору подано у двох системах – (RGB та RGB HEX).

Якщо Ви вирішили повністю «злизати» палітру для комерційного проекту, то варто прочитати умови ліцензії. Згадування автора рекомендується.

Cohesive Colors

filter

Накладаємо фільтр одночасно на всю палітру

Інструмент, який стане незамінним помічником, якщо потрібно палітру зробити «теплішу». Чи додати якогось іншого тону чи кольору, який бажаєте Ви чи замовник.

За його допомогою можна накласти потрібний фільтр на обрану палітру і за рахунок регулювання інтенсивності досягнути потрібного ефекту.

Великим плюсом є те, що в нього можна закачувати палітри з вже згаданого Colour Lovers і створювати з готового набору кольорів свою версію. Мінус – вам видається схема в кодуванні HEX. Якщо Вам потрібно кодування RGB, то рекомендую скористатись чудовим ресурсом для конвертації.